CZYM JEST BOULDERING?

Bouldering jest najbardziej zmysłową dziedziną wspinania.
Bardziej niż jakakolwiek inna jego gałąź jest zależny od bycia w harmonii z własnym ciałem.
John Shermann

czysta radość wspinania

Znajdź czas dla siebie i aktywność fizyczną.

Ciesz się zabawą i korzyściami płynącymi z uprawiania najbardziej ogólnorozwojowego sportu. Bouldering jest idealnym sportem dla Ciebie jeśli lubisz ruch, aktywny styl życia i chcesz miło spędzać czas. Wspinając się rozwiniesz mięśnie, o których istnieniu nawet nie wiedziałeś! Bouldering jak żaden inny sport szybko wzmocni i wymodeluje Twoje ciało.

BOULDERING NA BLOKFICIE

TROCHĘ O NAS.

BlokFit jest największą boulderownią w polsce. Mamy az 1.000 m2 powierzchni wspinaczkowej, oraz ponad 7 tysięcy chwytów.
Począwszy od dzieci a skończywszy na dojrzalszych wspinaczach, każdy znajdzie u nas coś dla siebie. Mamy 7 poziomów trudności. Wszystkie posegregowane kolorystycznie i ułożone przez nasz team routesetter’ów. Ponadto nasze bouldery są co tydzień ściągane, myte i przekręcane na nowo. Dzięki czemu nikt na pewno nie będzie się u nas nudził.

Dla naszych bardziej wymagających klientów, którym samo wspinanie nie wystarcza, mamy jeszcze kampus oraz bestię czyli drewniany system treningowy. Nie wspominając już o różnego rodzaju przyrządach do ćwiczeń jak gumy do rozciągania, skakanki czy maty.

Wszystko to znajdziecie na BLOKficie- idealnym miejscu na wspinanie, trening czy spędzenie czasu ze znajomymi we przyjaznej atmosferze.

RYWALIZACJA, WSPÓŁZAWODNICTWO I DOBRA ZABAWA, INNYMI SŁOWY: BLOKFEST

Chcecie sprawdzić swoich sił, przeżyć emocje związane ze sportową rywalizacją? Zapraszamy na BlokFit. Tylko u nas co miesiąc czeka na Was 50 specjalnie wybranych boulderów. Trudność jest zróżnicowana, a zasady bardzo proste – im więcej tym lepiej. Kto przez cały miesiąc zrobi więcej projektów, wygrywa. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zakres trudności boulderów od najłatwiejszych do najtrudniejszych. Wystarczy podejść do nas do kasy, zarejestrować się za darmo i jesteście gotowi do startu. Ponadto dla każdego uczestnika BLOKFESTU będą losowane ciekawe nagrody upominkowe. Ale nie o nagrody tu chodzi, a o zdrową rywalizację oraz sprawdzenie własnych umiejętności.

 

 

czas na bouldering

Bouldering to dyscyplina sportu dla każdego!

Niezależnie od wieku, płci czy umiejętności fizycznych Bouldering może uprawiać każdy. Jest to sport zarówno jednoosobowy jak i grupowy. Dla indywidualistów, którzy chcą swobodnie „zrobić trening” jak i osób które pragną poznać nowych ludzi i powspinać się w towarzystwie. Łatwo można nawiązać nowe kontakty podczas wspólnej pracy nad boulderami.

Wspinając się rozwiniesz mięśnie, o których istnieniu nie wiedziałeś.

Czym tak właściwie jest bouldering? Kilka słów wyjaśnienia.

Bouldering jest rodzajem wspinaczki po zazwyczaj kilkumetrowych blokach skalnych, którego nazwa wywodzi się od angielskiego słowa ‘boulder’ czyli głaz. Jest to sport nie wymagający lin czy innego sprzętu asekuracyjnego. Naszym zabezpieczeniem jest materac.

Bouldering składa się głównie z niewielkiej ilości ruchów przy których wykorzystujemy praktycznie każdy mięsień. Plecy, ręce a nawet pośladki. Nic tak nie rzeźbi naszego ciała jak bouldering! Przy tym wszystkim nie jest to monotonne. Jest to zdecydowanie ciekawszy sposób na poprawę własnej sylwetki niż przerzucanie nudnych ciężarów. Kolejną świetną rzeczą przy tego rodzaju wspinaczce jest współpraca z ludźmi i wspólne rozwiązywanie  problemów boulderowych wraz z innymi wspinaczami. Nie ważne czy wspinasz się pierwszy raz, czy jesteś sam. Wspinacze chętnie pomagają sobie nawzajem. Kooperacja w najlepszym tego słowa znaczeniu. Przyjdź do nas, przekonaj się sam.Zmierz się z naszymi boulderami a przede wszystkim z samym sobą.


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/paoezzcw/htdocs/wp-includes/functions.php on line 3464